15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikler İle Kutlandı
Haber
16 Temmuz 2021 - Cuma 02:42 Bu haber 9987 kez okundu
 
15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikler İle Kutlandı
Gündem Haberi
15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikler İle Kutlandı

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır’’. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun.
15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PYD tarafından Türk Demokrasisine ve Milli iradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü,2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller hakkındaki Kanunda 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklikle Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilmiştir. Bu kapsamda 14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü kamu kurum ve kuruluşların hizmet binaları Türk Bayrağımız ile donatıldı.
ETKİNLİKLER İLE KUTLADIK.
15 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 11.30’da sındırgı Cumhuriyet meydanında 15 Temmuz Sergisi açıldı. Sergiye İlçe kaymakamı Zafer Oktay, Belediye başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Protokolündeki görevliler, vatandaşlar katıldı. Saat 12:00 İlçe Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlikte Şehit ve Gazilerimiz için dua edildi.12.30’da Şerifpaşa camisinde Mevlid-i Şerif,  ile Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak dua edildi.
Saat 18:30’da Cumhuriyet meydanından hareket eden bisikletliler Balıkesir Caddesi istikametinden Çevre yolu güzergahında bisiklet turu etkinliği yapıldı. Saat 21:30’da Yağcıbedir mehter takımının eşliğinde 15 Temmuz Şehitler parkı önünden Cumhuriyet meydanına kadar kortej yürüyüşü yapıldı.Saat:22:00 Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan etkinlik Protokol konuşmaları devam etti. Kahramanlık türkülerinin yer aldığı konser sonunda 00,13 suları sala okunarak program sona erdi.Proğramı İlçe dışından gelen misafirler ve Sosyal medyadan çok sayıda takipci ilgi ile takip etti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Demokrasi, Zaferi, Ve, Şehitleri, Anma, Günü, Etkinlikler, İle, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı