Vali Şıldak’tan Kadın Kooperatiflerine Ziyaret
Haber
16 Temmuz 2021 - Cuma 02:44 Bu haber 9096 kez okundu
 
Vali Şıldak’tan Kadın Kooperatiflerine Ziyaret
Gündem Haberi
Vali Şıldak’tan Kadın Kooperatiflerine Ziyaret

11 Temmuz 2021 tarihinde sabah saatlerinde başlayan kadın kooperatif ziyaretleri,
Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir ile birlikte Sındırgı, Kepsut, Susurluk ve Bandırma İlçelerindeki Kadın Kooperatiflerini inceleyerek bilgi aldılar.
Programına Sındırgı İlçesiyle başlayan Vali Şıldak, Sındırgı Belediyesiyle ortak, kurulma aşamasında olan Bereket Versin Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Vali Şıldak yetenekleriyle emeklerini ürüne dönüştüren Sındırgılı kadınların çalışmalarını inceledi. Dünyaca ünlü Yağcıbedir halılarının üretildiği Sındırgı ilçesindeki temaslarına devam eden  Şıldak, Sındırgı Halı Pazarını ve cumartesi günleri kurulan Sındırgı Pazarını da ziyaret etti. Vatandaşlarla bir araya gelen Vali Şıldak esnafa bereketli kazançlar diledi. Sındırgı İlçesinde gerçekleştirilen ziyaret programında Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay ve Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da hazır bulundu.
Sındırgı ilçesinden sonra programına Kepsut ilçesi ile devam eden Vali Şıldak ve beraberindeki heyet kadın kooperatifçiliğin geliştirilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında, İlçede yeni kurulan Vefalı Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Vali Şıldak kadınların sosyal ve ekonomik yönden güçlenmeleri için yapılan çalışmaların önemli olduğuna değindi. Burada kooperatif üyesi kadınlarla bir süre sohbet eden Şıldak örnek çalışmaları inceledi. 
Kepsut İlçesindeki ziyaret programında Kepsut Kaymakamı Altay Karadağ ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul da hazır bulundu.
Kepsut ilçesinden sonra Kadın Kooperatifleri ziyaretlerine Susurluk İlçesiyle devam eden Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir, Susurluk Belediyesiyle ortak ve kurulum aşamasında olan Ömür Üreten Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Kadınların özen göstererek yeteneklerini ortaya koydukları çalışmaların turizm kapasitesini de güçlendirdiğini ifade eden Şıldak, ürünleri inceledi. Burada gerçekleştirilen programda Susurluk Kaymakam Vekili Gönen Kaymakamı Arslan Yurt ve Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney de hazır bulundu.
Susurluk’tan sonra Kadın Kooperatifleri ziyaretlerinde son olarak Bandırma İlçesine giden Vali Şıldak burada Üreten Kadınlar Bandırma Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Şıldak, yapılan çalışmalarla ortaya çıkan ürünlerin Balıkesir’in üretim ve turizm kapasitesine değer kattığını ifade etti. Kadınların kooperatifler aracılığı ile yeteneklerini emek vererek ortaya koydukları çalışmaları her zaman destekledik-lerini belirtti. Bandırma İlçesindeki ziyaretinde Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın da hazır bulunduğu ziyarette Vali Şıldak Kooperatif Başkanı Fatma Okuyan’dan  çalışmalar ve ürünler hakkında bilgi aldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şıldak’tan, Kadın, Kooperatiflerine, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı