16 Yaşındaki Ehliyetsiz Sürücü, 72 Yaşındaki Yayayı Yaraladı
Sındırgı-Akhisar istikametinde meydana gelen trafik kazasında, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü H.Ş.'nin aracıyla 72 yaşındaki yayaya çarpması sonucu yaralanma yaşandı.
Perşembe günü saat 16.30 sularında Sındırgı-Akhisar istikametinde bulunan sanayi giriş bölgesinde trafik polisinin uygulama yaparken fark ettiği 16 yaşındaki H.Ş., polisleri görünce panikleyerek aracıyla aniden güzergahtan sapmaya çalıştı. Ancak bu panik anında, yolun sol tarafına dönerek bir büfenin önünden geçerken, 72 yaşındaki Ö.S.'ye çarptı.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/6632186200f07.jpg)
Çarpmanın etkisiyle yere düşen Ö.S., kazada sağ el ve sağ bacağından yaralandı. Çevredeki vatandaşlar ve uygulama yapan trafik polisleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Ö.S., ardından 112 Acil ekiplerine
haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı vatandaşı sedyeye alarak
Sındırgı Devlet Hastanesine sevk etti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/6632186ecfd7b.jpg)
Sındırgı Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahale ve muayene sonucunda, Ö.S.'nin sağ el parmakları ve sağ bacağında kırıklar tespit edildi. Bunun üzerine ambulansla
Balıkesir Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Ö.S., burada tedavi altına alındı.
Kazayı gerçekleştiren 35 CDE 74 plakalı özel araç sürücüsü H.Ş., Sındırgı Devlet Hastanesinde doktor muayenesinin ardından ifadesi alınmak üzere polis karakoluna götürüldü. İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "
Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Yetki belgesi olmadan araç kullanılmaması konusunda uyarıda bulunuldu. Her iki tarafa da geçmiş olsun dileklerimizi paylaşıyoruz" denildi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/66321882a7f69.jpg)
ECE YİĞİT