Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, Altıeylül ilçesinde on yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunan aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak özel bir ekip oluşturdu. Jandarmanın dedektifleri olarak bilinen Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından oluşturulan bu özel ekip, titiz bir çalışma gerçekleştirdi.
Altıeylül ilçesinde yapılan operasyon sonucunda, “Çekle İlgili Karşılıksızdır İşlemi Yapılmasına Sebebiyet Verme” suçlarından aranan ve hakkında 75 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 44 yaşındaki E.A., 7 Haziran 2024 tarihinde başarılı bir operasyonla yakalandı. E.A., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Kepsut L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
Jandarmanın başarılı operasyonu, Balıkesir halkında güven duygusunu pekiştirirken, adaletin yerini bulmasına yönelik önemli bir adım olarak kaydedildi.
HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ