Altıeylül’de Seçimin Kazananı Hakan Şehirli oldu
Resmi olmayan sonuçlara göre; Altıeylül Belediye Başkanlığı seçimlerinde, CHP adayı Hakan Şehirli %37,81 oy oranı ile zafer kazanarak belediye başkanı seçildi. Rakibi AK Parti adayı Mesut Eray'ı geride bırakan Şehirli, 42.404 oy ile Altıeylül'ün yeni Başkanı oldu.
Hakan Şehirli Kim?
Hakan Şehirli, Balıkesir'de doğdu, ilkokulu Balya ilçesinde, ortaokulu
Balıkesir Atatürk Ortaokulunda, liseyi Teknik Lisede makine alanında tamamladı. 1983 yılında 1012 Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası'nda iş hayatına başladı. Bu sürede iş yerinde postabaşı ve kısım şefliği görevlerinde bulundu.2010 yılında emekli olduktan sonra aktif siyaset hayatına atılarak CHP'den iki dönem Merkez İlçe ve Altıeylül ilçe başkanlıkları görevlerinde bulundu. CHP'nin adayı Şehirli, il ve ilçe kongre delegelikleri, CHP kurultay delegeliği, CHP Kurultay Sonuç Bildirgesi Düzenleme Komisyonu üyeliği yaptı. Şehirli, evli ve 2 çocuk babasıdır.
ECE YİĞİT