Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“172. Alay Komutanı Yarbay Ali Çetinkaya’nın Ayvalık’ta ilk kurşun atışının 105. yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreninin ardından, Alibey (Cunda) Adası’nda Ali Çetinkaya büstüne çiçeklerimizi bıraktık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, 172. Alay Komutanı Yarbay Ali Çetinkaya’yı, ulusu için gözlerini kırpmadan yaşamlarını feda eden, geleceklerini hiçe sayan Ayvalıklı kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. İyi ki buradaydılar, iyi ki vardılar ve o makûs talih değiştirerek bugünlere gelmemize sebep oldular.” Törene katılanlar, büyük bir gurur ve saygıyla, Ayvalık’ın kahramanlarını anarak, geçmişe dair derin bir minnet duygusu ile hatırladılar. HABER MERKEZİ
“172. Alay Komutanı Yarbay Ali Çetinkaya’nın Ayvalık’ta ilk kurşun atışının 105. yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreninin ardından, Alibey (Cunda) Adası’nda Ali Çetinkaya büstüne çiçeklerimizi bıraktık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, 172. Alay Komutanı Yarbay Ali Çetinkaya’yı, ulusu için gözlerini kırpmadan yaşamlarını feda eden, geleceklerini hiçe sayan Ayvalıklı kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. İyi ki buradaydılar, iyi ki vardılar ve o makûs talih değiştirerek bugünlere gelmemize sebep oldular.” Törene katılanlar, büyük bir gurur ve saygıyla, Ayvalık’ın kahramanlarını anarak, geçmişe dair derin bir minnet duygusu ile hatırladılar. HABER MERKEZİ