BAHÇAVAN 3. DÖNEMİNE MERHABA DEDİ
Resmi olmayan sonuçlara göre; Dursunbey Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AK Parti’nin adayı Ramazan Bahçavan %58.86 oy oranı ile zafer kazanarak yeniden belediye başkanı seçildi. En yakın rakibi Yeniden Refah Partisi adayı İsmail Ericek’i geride bırakan Ramazan Bahçavan 12.839 oy aldı.
RAMAZAN BAHÇAVAN KİMDİR?
Ramazan Bahçavan, 1963 yılında
Balıkesir İli Dursunbey ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Dursunbey de tamamladıktan sonra, Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni 1988 yılında bitirdi. Askerlik görevini yedek subay olarak tamamlayan Bahçavan, özel sektörde faaliyet gösteren bir yem fabrikasında teknik müdür olarak 1 yıl görev aldı. Daha sonra da kendisine ait olan iş yerini kuran Bahçavan, 1999-2004 yılları arası il genel meclisi üyesi olarak görev aldı ve 2009 mahalli seçimlerinde tekrar il genel meclisi üyesi olarak seçildi. Meclis 1. başkan vekilliği görevinde de bulundu ve 2006 yılından il genel meclisi başkanlığı seçimine kadar kendi iş yeri dışında ortak olduğu inşaat sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette de müdür olarak çalıştı. 2011 Nisan ayından 2014 Mart ayına kadar İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini sürdüren Bahçavan, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Dursunbey Belediye Başkanı olarak seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Ramazan Bahçavan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Balıkesir Dursunbey Belediye Başkan adayıdır.
ECE YİĞİT