Ahmet Akın, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Balıkesir Büyükşehir Belediyesporlu Milli Boksörümüz Esra Yıldız Kahraman, 2. Dünya Olimpiyat Kota Elemeleri finalinde Taylandlı rakibini 5-0 mağlup ederek 2024 Paris Olimpiyatları’na gitmeye hak kazandı. Balıkesir’imize ve ülkemize bu büyük gururu yaşatan Esra Yıldız Kahraman’ı kutluyor, 2024 Paris Olimpiyatları’nda başarılar diliyorum."
Esra Yıldız’ın elde ettiği bu başarı, Balıkesir’de ve Türkiye genelinde büyük bir gurur kaynağı oldu. Başkan Akın’ın tebrik mesajı, genç sporcunun azmi ve başarısının takdir edildiğini gösterdi. Esra Yıldız, Taylandlı rakibini 5-0 mağlup ederek elde ettiği bu zaferle, 2024 Paris Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek.
HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ