Belediye Başkanı Ahmet Akın, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Balıkesir'in Türkiye Belediyeler Birliği'nde temsil edilecek üyelerinin belirlenmesinin önemine dikkat çekti. Başkan Akın, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi üyelerinin seçimini divan başkanlığını üstlendiğim toplantı ile gerçekleştirdik. Seçilen üyeleri tebrik ediyor, şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.
Seçim sonucunda belirlenen üyeler, Balıkesir'i Türkiye Belediyeler Birliği'nde temsil edecek. Başkan Akın, yeni seçilen meclis üyelerinin, Balıkesir’in çıkarlarını en iyi şekilde savunacaklarına ve şehrin gelişimi için önemli katkılarda bulunacaklarına inandığını belirtti. Ayrıca, Balıkesir'in yerel yönetimlerinin güçlenmesi ve belediye hizmetlerinin kalitesinin artırılması için birlikte çalışmanın önemine vurgu yaptı.
Toplantıda, meclis üyeleri, Balıkesir'in öncelikli projeleri ve stratejik planları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Yeni seçilen üyelerin, Balıkesir'in kalkınma hedeflerine ulaşması ve halkın yaşam kalitesinin artırılması için aktif bir rol oynaması bekleniyor.
Belediye Başkanı Ahmet Akın, toplantının sonunda yaptığı kapanış konuşmasında, Türkiye Belediyeler Birliği'nde Balıkesir'i temsil edecek üyelerin, kentin ihtiyaçlarına yönelik çözüm odaklı çalışmalar yapacaklarına inandığını ifade etti. Akın, “Birlikte çalışarak, Balıkesir'in her alanda daha ileriye gitmesini sağlayacağız. Seçilen tüm üyeleri tekrar tebrik ediyor, başarılar diliyorum,” dedi.
Toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi ve seçilen üyeler, görevlerini en iyi şekilde yerine getirme sözü verdiler. Balıkesir halkı, yeni seçilen temsilcilerin şehir için hayırlı kararlar almasını umut ediyor.
HABER MERKEZİ
Gündem
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 - 15:00
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi Üyelerinin Seçimi Gerçekleştirildi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi üyelerinin seçimi, Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın divan başkanlığını üstlendiği bir toplantı ile gerçekleştirildi. Toplantıya belediye meclis üyeleri ve diğer yerel yöneticiler katıldı. Seçim süreci, demokratik ve şeffaf bir ortamda tamamlandı.
Gündem
21 Mayıs 2024 - 15:00
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir