Asayiş Şube Müdürlüğü/Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile İlçe Jandarma Komutanlıklarına ait Asayiş ve Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerde, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına destek olmak amaçlandı.
Bu kapsamda, sokak hayvanlarına mama ve su tedarik edilirken, vatandaşlara sokak hayvanlarına kötü muamelelere karşı yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Yapılan bu faaliyetler sonucunda, bin 450 köpek ve 875 kedi olmak üzere toplamda 2 bin 325 sokak hayvanı beslendi.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi faaliyetlerine aralıksız devam edileceği belirtildi. Toplumun duyarlılığı ve iş birliği ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.
HABER MERKEZİ
![](https://www.sindirgihaber.com/images/ahmet%20g%C3%BCr/chp/konser/film/belgin%20uygur/KUZU/%C3%B6ztaylan/osb/alt%C4%B1eyl%C3%BCl/SARIKIZ/ivrindi%20sanayi/s%C4%B1nd%C4%B1rg%C4%B1/%C5%9E%C4%B0M%C5%9EEK/KAYIP/K%C3%96Y%20HAYRI/kepsut/bbb%20s%C4%B1nd%C4%B1rg%C4%B1/triatlon/s%C4%B1nd%C4%B1rg%C4%B1%20kaymakam/YALI%20%C3%87APKINI/mhp/30%20aral%C4%B1k%20hava/31%20ARALIK%20HAVA/hava%20bal%C4%B1kesir/8%20ocak/13%20ocak%20hava/20%20ocak%20hava/3.jpeg)