Ramazan ayının bereketini ve paylaşmanın önemini vurgulayan gençler, öncelikle yurtlarında bulunan komşularıyla bir araya gelerek sofralarını paylaştılar. Komşularıyla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, bu paylaşımla hem manevi bir birliktelik yaşadılar hem de komşuluk ilişkilerini güçlendirdiler.
Hazırladıkları Ramazan kolilerini dağıtan öğrenciler, ihtiyaç sahibi ailelere umut ve sevgi taşıdılar. Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birlikte yaşamanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayan gençler, bu projenin sadece ramazan etkinliği olmadığını, aynı zamanda insanlık değerlerine olan inançlarını da ortaya koyduklarını belirttiler.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 14 Mart 2024 - 12:03
Balıkesir'den Güzel Bir Örnek
Balıkesir’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yarbay Vecihibey Yurdu ve Fatma Ana Yurdu öğrencileri, ramazanın manevi atmosferini yaşarken bir yandan da Komşum Projesi kapsamında anlamlı bir adım attılar. Kendi elleriyle hazırladıkları ramazan kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için harekete geçen öğrenciler, bu süreçte komşuluk hukukunu yaşatarak güzel bir örnek teşkil ettiler.
Yerel
14 Mart 2024 - 12:03
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir