Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, 2 Haziran 2024 tarihinde sorumluluk alanı içerisinde bulunan Altıeylül, Bigadiç, İvrindi ve Susurluk mahallelerinde geleneksel köy hayırlarına katılım sağlayarak kültürel mirasın yaşatılmasına destek verdi. Bu etkinliklerde, vatandaşların huzur ve güven içinde kutlama yapmaları için gerekli emniyet tedbirleri aldı.
Ayrıca, aile içi ve kadına karşı şiddet, uyuşturucu ile mücadele, dolandırıcılık, güvenli internet kullanımı ve orman yangınları ile mücadele konularında farkındalık oluşturmak amacıyla (7.800) vatandaşa bilgilendirme faaliyeti düzenlendi. Bu kapsamda (534) kadın vatandaşa KADES uygulaması, (151) vatandaşa UYUMA uygulaması ve (115) vatandaşa HAYDİ uygulaması telefonlarına indirildi.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı'nın bu faaliyetleri, vatandaşların güvenliği ve bilinçlenmesi adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Toplumun her kesimine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarıyla, daha güvenli bir yaşam ortamı oluşturulması hedefleniyor.
HABER MERKEZİ
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/666049c7f1ae0.jpeg)
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/666049c092fb4.jpeg)
HABER MERKEZİ