Köy Hayrı'nda yapılan etkinlikler arasında geleneksel oyunlar, yarışmalar ve halk oyunları gösterileri yer aldı. Ayrıca, köyde yetişen ürünlerin sergilendiği bir pazar kurularak, katılımcılar tarafından ilgi gördü.
Vali Ustaoğlu, Köteyli Köy Hayrı'nın köy kültürünün yaşatılmasında önemli bir role sahip olduğunu belirterek, köy halkını bu tür etkinliklerin devamını sağlamaya teşvik etti. Hayra katılanlar ise Vali Ustaoğlu'na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi.
Bu tür etkinliklerin köylerdeki dayanışmayı artırdığı ve köy kültürünün yaşatılmasına katkı sağladığı belirtilirken, Köteyli Köy Hayrı'nın da bu amaçla düzenlendiği vurgulandı.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 13:30
Balıkesir Valisi, Köteyli Köy Hayrına Katıldı
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Karesi ilçesi Köteyli kırsal mahallesinde düzenlenen Köy Hayrı’na katıldı. Vali Ustaoğlu, geleneksel hale gelen ve köydeki dayanışmayı pekiştiren bu etkinliğe katılarak köylülerle bir araya geldi.
Yerel
13 Mayıs 2024 - 13:30
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir