BAŞKAN MESUT AKBIYIK, BALIKESİR DÖNÜŞÜM KONGRESİ’NE KATILDI
Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık,
Balıkesir Dönüşüm Kongresi’ne katılarak
HABER S’e (internet sitemize) önemli açıklamalarda bulundu. Kongre, Balıkesir Valisi
İsmail Ustaoğlu ve CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Gökan Zeybek’in katılımıyla, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı
Ahmet Akın’ın öncülüğünde düzenlendi. Kongre, sürdürülebilir kentleşme, katılımcı ve demokratik yerel yönetim anlayışını geliştirmeyi hedefledi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/66589f6b85d48.jpg)
Başkan Akbıyık, kongreyle ilgili yaptığı açıklamada,
“Balıkesir Valimiz Sn. İsmail Ustaoğlu ve CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Gökan Zeybek’in katılım sağladığı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Akın’ın öncülüğünde düzenlenen sürdürülebilir, kentlileşme bilincini artıran, katılımcı ve demokratik bir yerel yönetim anlayışını geliştirmek için Balıkesir Dönüşüm Kongresi’ne katıldık. Ortak aklın hakim olacağı, fikir alışverişinde bulunacağımız yepyeni bir Balıkesir vizyonu için hazırız,” dedi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/66589f81b85c0.jpg)
Kongrede, Balıkesir’in sürdürülebilir kentleşme stratejileri, yerel yönetimlerin demokratik ve katılımcı bir yapıya kavuşması için atılması gereken adımlar ele alındı. Başkan Akbıyık, katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyerek, Balıkesir’in geleceği için ortak bir vizyon oluşturulmasının önemine vurgu yaptı.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/66589f9b523ca.jpg)
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek de kongrede söz alarak, kentlerin sürdürülebilir ve dirençli yapılar haline gelmesi için merkezi ve yerel yönetimlerin uyum içinde çalışmasının önemine dikkat çektiler. Vali Ustaoğlu, Balıkesir’in doğal ve kültürel mirasının korunarak, modern şehircilik anlayışıyla buluşturulması gerektiğini ifade ederken, Zeybek ise yerel yönetimlerde katılımcılığın artırılması ve halkın karar alma süreçlerine daha fazla dahil edilmesi gerektiğini belirtti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/66589fac6376b.jpg)
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı
Ahmet Akın, kongrenin açılış konuşmasında,
“Balıkesir’i daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve modern bir şehir haline getirmek için hep birlikte çalışmalıyız. Bu kongre, ortak aklın ve iş birliğinin önemini bir kez daha gösteriyor,” dedi. Akın, ayrıca kentte yapılacak dönüşüm projeleri hakkında bilgi vererek, bu projelerin Balıkesir’in geleceğine önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi.
Başkan
Mesut Akbıyık, kongre sonunda yaptığı değerlendirmede, Balıkesir’in yeni vizyonunun şekillenmesinde tüm paydaşların katkısının değerli olduğunu belirterek,
“Ortak akıl ve iş birliği ile Balıkesir’i daha ileriye taşıyacağız,” dedi.
HABER MERKEZİ