Başkan Ergin Oyunu Kullandı
Ayvalık Belediye Başkanı
Mesut Ergin,
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği Üyeleri seçim toplantısına katılarak oyunu kullandı. Seçimler, Balıkesir'in çeşitli belediye başkanları ve meclis üyelerinin sunulmasıyla gerçekleşti.
Başkan Mesut Ergin, seçim sonrasında devam etti, "
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği Üyeleri seçim toplantısına katılıp, oyumuzu kullandık. Şahsım ile birlikte, Belediyeler Birliği üyeliklerine seçilen Balya Belediye Başkanımız Orhan Gaga, Gönen Belediye Başkanımız İbrahim Palaz, Sındırgı Belediye Başkanımız Serkan Sak, Susurluk Belediye Başkanımız Hakan Yıldırım Semizel, Marmara Adalar Belediye Başkanımız Aydın Dinçer, Gömeç Belediye Başkanımız Melih Bağcı, Edremit Belediyesi Meclis Üyemiz Nevin Sayman, Erdek Belediyesi Meclis Üyemiz Türkan Akdağ Öztürk'e ve tüm yedek üyelerimize başarılar diliyorum" dedi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/664b90256d69a.jpg)
Seçim sırasında, Balıkesir'in farklı ilçelerinden gelen belediye başkanları ve meclis üyeleri, Türkiye Belediyeler Birliği'nde Balıkesir'i temsil edecek isimler belirlendi. Katılımcılar, şeffaf ve demokratik bir biçimde oylarını kullanarak yeni dönemlerin temsilcilerini seçtiler.
Seçimin ardından bir açıklama yapan Başkan Ergin, birlik ve beraberlik mesajı vererek,
"Bu toplantı, Balıkesir'deki tüm belediyelerin ortak maliyelerinin yılda bir arada hareket ettiğini gösterme açısından büyük önem taşıyor. Seçilen tüm üyelerimizin başarılı bir şekilde çalışmalarına imza atacaklarına" dedi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/664b9039981c2.jpg)
Seçimin yapıldığına göre Türkiye Belediyeler Birliği üyeliklerine seçilen diğer isimler arasında Balya Belediye Başkanı
Orhan Gaga, Gönen Belediye Başkanı
İbrahim Palaz, Sındırgı Belediye Başkanı
Serkan Sak, Susurluk Belediye Başkanı
Hakan Yıldırım Semizel, Marmara Adalar Belediye Başkanı
Aydın Dinçer, Gömeç Belediye Başkanı
Melih Bağcı, Edremit Belediye Meclis Üyesi
Nevin Sayman ve Erdek Belediyesi Meclis Üyesi
Türkan Akdağ Öztürk yer aldı. Başkan Ergin, bu isimlerin yanı sıra tüm yedek üyelere de başarılar diledi.
HABER MERKEZİ