BAŞKAN SAK’A YENİ GÖREV
Sındırgı Belediye Başkanı
Serkan Sak, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısı’na katılarak önemli bir göreve seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olduğu seçimde Başkan Sak, TBB Tarım Hayvancılık ve Gıda Güvenliği Komisyonu Üyesi olarak görevlendirildi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6661d7b4e8dae.jpg)
Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı, çeşitli belediye başkanları ve temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, yerel yönetimlerin tarım, hayvancılık ve gıda güvenliği konularında daha etkin rol alması gerektiği vurgulandı. Bu kapsamda yapılan seçimlerde, Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak, TBB Tarım Hayvancılık ve Gıda Güvenliği Komisyonu Üyesi olarak seçildi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6661d7bf1f736.jpg)
Başkan Sak, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, kendisine bu önemli görevi layık gören tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Sak, “
Tarım, hayvancılık ve gıda güvenliği konuları, yerel yönetimlerin en öncelikli ve önemli görevlerinden biridir. Bu komisyon üyeliği ile Sındırgı’nın tarım ve hayvancılık potansiyelini daha da geliştirmek ve ülkemizin gıda güvenliğine katkıda bulunmak için çalışacağız,” dedi.
HABER MERKEZİ