Balıkesir'de U12 Marmara A Grubu'nda heyecan dolu maçlar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarda Bordo Futbol Kulübü, kendi evinde Bandırma Körfezspor'u ağırladı. Bordo Futbol Kulübü, üstün bir performans sergileyerek sahadan 3-0'lık net bir galibiyetle ayrıldı.
Maçın ilk dakikalarından itibaren oyunun kontrolünü eline alan Bordo Futbol Kulübü, rakibine karşı baskılı bir oyun sergiledi. Orta sahada etkili paslaşmalar ve hızlı ataklarla Bandırma Körfezspor savunmasını zorlayan Bordo Futbol Kulübü, aradığı golü maçın 15. dakikasında buldu. Takımın yetenekli forveti, ceza sahası içinde güzel bir vuruşla topu ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.
İlk golün ardından moral bulan Bordo Futbol Kulübü, ataklarına hız kesmeden devam etti. Maçın 28. dakikasında, sağ kanattan yapılan etkili ortada topu iyi takip eden bir başka forvet oyuncusu, düzgün bir vuruşla skoru 2-0 yaptı. İlk yarı bu skorla sona erdi.
İkinci yarıya da hızlı başlayan Bordo Futbol Kulübü, oyun disiplininden ödün vermeyerek rakip kalede tehlikeli pozisyonlar yaratmaya devam etti. Maçın 55. dakikasında, hızlı bir kontra atak sonucunda üçüncü gol geldi. Orta sahadan gelen uzun pasta topla buluşan oyuncu, kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda soğukkanlı bir vuruş yaparak skoru 3-0’a getirdi.
Maçın kalan dakikalarında Bandırma Körfezspor, farkı azaltmak için çabalasa da Bordo Futbol Kulübü savunması ve kalecisi, bu çabalara geçit vermedi. Maç sonunda Bordo Futbol Kulübü, sahadan 3-0'lık rahat bir galibiyetle ayrılarak taraftarlarını sevince boğdu.
Bu galibiyetle Bordo Futbol Kulübü, U12 Marmara A Grubu'ndaki iddiasını sürdürerek üst sıralarda yer almaya devam etti. Bandırma Körfezspor ise deplasmandan puansız dönmenin üzüntüsünü yaşadı.
İLYAS EGE
Amatör Spor
Yayınlanma: 03 Haziran 2024 - 13:14
Bordo Futbol Kulübü Kendi Evinde Rahat Kazandı
Balıkesir'de U12 Marmara A Grubu'nda heyecan dolu maçlar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarda Bordo Futbol Kulübü, kendi evinde Bandırma Körfezspor'u ağırladı.
Amatör Spor
03 Haziran 2024 - 13:14
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir