Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, Balıkesir Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne önemli bir katkı sağlıyor. Çetin, hastaneye ek 64 yataklı bir bina yaptırarak Sağlık hizmetlerinin kapasitesini artırmayı hedefliyor. Bu özel katkı, hayırsever iş insanı Mehmet Çetin'in merhum anne ve babası, Fatma Çetin ve Mehmet Çetin adına yapılan bir anma ve hizmet projesi olarak hayata geçiriliyor.
Temel atma törenine; Vali İsmail Ustaoğlu, Milletvekilleri İsmail Ok, Serkan Sarı, Ekrem Gökay Yüksel, Haydar Altıntaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve kent protokolüyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Törende, baba Hacı Mehmet Çetin'in duygusal anlar yaşadığı gözlendi.
Balıkesir'de hayırsever bir iş insanı tarafından yaptırılacak ilk hastane binası olacak bu ek bina, şehrin sağlık altyapısına önemli bir katkı sağlayacak. Yeni ek bina, yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Bu gelişmeyle birlikte, Balıkesir'deki sağlık hizmetlerinin kalitesi ve erişilebilirliği önemli ölçüde artması bekleniyor.
KARTAL OĞUZ UYGUR