Ortaca Köy Hayrı, köy halkının bir araya gelerek dayanışma ve yardımlaşma kültürünü pekiştirdiği, geleneksel değerlerin yaşatıldığı önemli bir etkinlik olarak her yıl düzenleniyor. Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler, köy sakinleriyle birlikte geleneksel oyunlara katılarak, köydeki dayanışma ruhunu yakından deneyimlediler.
Köy Hayrı'nda yapılan etkinlikler arasında halk oyunları gösterileri, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler yer aldı. Ayrıca, köyde yetişen ürünlerin sergilendiği bir pazar da kurularak, katılımcılar tarafından ilgi gördü.
Vali Ustaoğlu, Ortaca Köy Hayrı'nın köy kültürünün ve birlik beraberliğin güzel bir örneği olduğunu belirterek, köylülere bu tür etkinliklerin devamını sağlamaları çağrısında bulundu. Hayra katılanlar ise Vali Ustaoğlu ve beraberindekilerin ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür etti.
Bu tür etkinliklerin köylerdeki sosyal hayata katkı sağladığı ve geleneksel değerlerin yaşatılmasına destek olduğu belirtildi. Vali Ustaoğlu ve beraberindeki heyet, köy hayrının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek etkinlikten ayrıldı.
HABER MERKEZİ
Genel
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 13:53
Dayanışmanın Adı Ortaca Köy Hayrı
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, beraberinde Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Yücel Oğurlu ve Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit ile birlikte Karesi ilçesi Ortaca kırsal mahallesinde düzenlenen Köy Hayrı’na katıldı. Vali Ustaoğlu ve beraberindeki heyet, köy halkıyla bir araya gelerek etkinliğe destek verdiler.
Genel
13 Mayıs 2024 - 13:53
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir