Ekrem Gökay Yüksel, 19 Mayıs Etkinliklerine Katıldı
MHP MYK Üyesi ve
Balıkesir Milletvekili
Ekrem Gökay Yüksel, Kurtuluş mücadelemizin ve gençliğimize emanet edilen Cumhuriyet'imizin ilk adımı olan 19 Mayıs 1919'un 105. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı. Şehit Deniz Göçkün İlköğretim Okulu'nun hazırlamış olduğu gösteriye iştirak eden Yüksel, burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/664721f6f05cc.jpg)
Yüksel, etkinlikte yaptığı konuşmada,
"Bu vesileyle başta, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum," diyerek, 19 Mayıs'ın Türkiye Cumhuriyeti için taşıdığı öneme vurgu yaptı. Yüksel, konuşmasında, gençlere hitap ederek, "19 Mayıs, sadece bir tarih değil, aynı zamanda gençlerimize emanet edilen bir mirastır. Bu mirası korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir," dedi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/66472204d8274.jpg)
Şehit Deniz Göçkün İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen gösteri, öğrenci ve öğretmenlerin büyük emekleri ile hazırlandı. Gösteri kapsamında, Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve Kurtuluş Mücadelesi'ni anlatan drama performansları, şiirler ve halk oyunları sergilendi. Etkinlik, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.
Etkinlik sonunda, Yüksel ve diğer protokol üyeleri, okul öğrencileri ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafları çektirdi. Yüksel, etkinliği düzenleyen okul yönetimini ve öğrencileri tebrik ederek, gençlerin bu tür etkinliklerle tarih bilincinin ve vatan sevgisinin pekiştiğini belirtti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/05/664722101cd78.jpg)
HABER MERKEZİ