19 ülkeden 87 sporcu ve çok sayıda izleyicinin katılımıyla gerçekleşen şampiyona, zıpkınla balık avı tutkunlarını bir araya getirdi.
Açılış seremonisinde konuşan yetkililer, bu tür organizasyonların spor turizmi açısından önemine vurgu yaparak, Erdek'in doğal güzelliklerini ve su altı zenginliklerini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını belirttiler. Ayrıca, şampiyonanın dostluk ve spor ruhu içinde geçmesini temenni ederek, tüm sporculara başarılar dilediler.
Uluslararası Avrupa Afrika Zıpkınla Balık Avı Şampiyonası, bir hafta boyunca devam edecek ve sporcular farklı kategorilerde mücadele ederek dereceye girmeye çalışacaklar. Şampiyonanın sonunda dereceye giren sporculara ödüller verilecek ve başarılı bir organizasyonun ardından şampiyona kapanışı yapılacak.
HABER MERKEZİ
Spor
Yayınlanma: 31 Mayıs 2024 - 16:28
Erdek'te Avrupa Afrika Zıpkınla Balık Avı Şampiyonası Başladı
Balıkesir'in Erdek ilçesinde, ülkemizde yapılan ilk uluslararası organizasyon özelliğini taşıyan Uluslararası Avrupa Afrika Zıpkınla Balık Avı Şampiyonası, kortej yürüyüşü ve açılış seremonisi ile başladı.
Spor
31 Mayıs 2024 - 16:28
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir