Erdek'te Çevre Temizliği Seferberliği
Marmara Denizi Günü ve Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında,
Erdek Belediyesi önemli bir çevre temizliği seferberliği başlatıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın desteği, Erdek Belediye Başkanlığı'nın ve Marmara Belediyeler Birliği'nin işbirliği ile gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte,
Balıkesir AFAD, belediye ekipleri ve çevre gönüllüleri bir araya gelecek.
Etkinlik,
8 Haziran Cumartesi günü saat 09.00'da Ali Haydar Sarı Sahil Bandı girişinde başlayacak.
"Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla gerçekleştirilecek olan Çuğra sahil temizliği, çevre bilincini artırmayı ve sahil şeridini daha temiz bir hale getirmeyi amaçlıyor. Ardından,
saat 10.30'da AFAD ekiplerinin katılımıyla liman içi dip temizliği farkındalık çalışması gerçekleştirilecek.
Erdek Belediye Başkanlığı, bu önemli etkinliğe tüm halkı davet ediyor. Belediye yetkilileri, çevre temizliği çalışmalarına katılmanın, doğaya olan sorumluluklarımızı yerine getirme açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Etkinlik kapsamında, sahil şeridinde ve liman içinde yapılacak temizlik çalışmalarıyla, deniz ekosisteminin korunmasına katkıda bulunulması hedefleniyor.
Erdek Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "
Marmara Denizi Günü ve Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın desteği, Marmara Belediyeler Birliği'nin işbirliği ile gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte, Balıkesir AFAD, belediye ekiplerimiz ve çevre gönüllülerimizle birlikte çevremizi temizlemek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bir araya geliyoruz. Tüm halkımızı bu önemli etkinliğe katılmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi.
İLYAS EGE