Balıkesir'de U17 Play-Off B Grubu heyecanı, geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarla devam etti. Bu önemli maçlardan birinde Balıkesir Gençlik Spor ile Yenisanayispor karşı karşıya geldi. Balıkesir Gençlik Spor, sahada gösterdiği üstün performansla rakibini 4-0 yenerek önemli bir galibiyet elde etti.
Maç boyunca oyunun kontrolünü elinde tutan Balıkesir Gençlik Spor, rakibi Yenisanayispor'a şans tanımadı. İlk dakikalardan itibaren baskılı bir oyun sergileyen Gençlikspor, hücumda etkili ataklarla rakip kaleyi adeta abluka altına aldı. Maçın ilk yarısında bulduğu gollerle avantajı eline geçiren Gençlikspor, ikinci yarıda da üstünlüğünü koruyarak skoru 4-0'a taşıdı.
Balıkesir Gençlik Spor'un gollerini atan oyuncular, yetenekleriyle göz doldurdu. Savunmada da sağlam duran takım, Yenisanayispor'a gol şansı tanımayarak kalesini gole kapattı. Yenisanayispor ise bu maçta istediği performansı sergileyemedi ve sahadan farklı bir mağlubiyetle ayrıldı.
Bu sonuçla birlikte Balıkesir Gençlik Spor, Play-Off B Grubu'ndaki iddiasını güçlendirdi ve üst sıralarda yer alma hedefini sürdürdü. Takımın bu başarısı, taraftarlar arasında büyük bir coşku yaratırken, oyuncuların moralini de yükseltti. Genç futbolcuların sergilediği performans, Balıkesir futbolunun geleceği için umut verici nitelikte.
İLYAS EGE
İLYAS EGE