Balıkesir'de U12 Marmara B Grubu'nda heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarda Gönen Gençlikspor, deplasmanda Susurluk 5 Eylülspor ile karşı karşıya geldi. Gönen Gençlikspor, üstün bir performans sergileyerek sahadan 3-0'lık net bir galibiyetle ayrıldı ve önemli bir 3 puanı hanesine yazdırdı.
Maçın başlangıcından itibaren oyunun kontrolünü elinde tutan Gönen Gençlikspor, rakibine karşı üstün bir oyun sergiledi. İlk dakikalardan itibaren baskılı bir oyun ortaya koyan deplasman ekibi, 12. dakikada geliştirdiği atakta golü buldu. Orta sahadan hızlı bir şekilde çıkan Gönen Gençlikspor, sağ kanattan yapılan etkili ortayı iyi takip eden genç forvetin düzgün vuruşuyla 1-0 öne geçti.
Golün ardından moral bulan Gönen Gençlikspor, ataklarına hız kesmeden devam etti. Maçın 22. dakikasında, ceza sahası dışında kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen yetenekli orta saha oyuncusu, mükemmel bir vuruşla skoru 2-0 yaptı. Bu gol, taraftarların büyük coşkuyla kutladığı anlardan biri oldu.
İlk yarının sonlarına doğru, Gönen Gençlikspor'un baskısı devam etti ve 35. dakikada bir gol daha geldi. Sol kanattan yapılan hızlı bir atakta, ceza sahası içinde topla buluşan oyuncu, kaleciyi geçerek topu boş kaleye gönderdi ve ilk yarının skorunu 3-0 olarak belirledi.
İkinci yarıya da hızlı başlayan Gönen Gençlikspor, oyunun temposunu düşürmeden rakip kalede tehlikeli pozisyonlar yaratmaya devam etti. Maçın kalan dakikalarında Susurluk 5 Eylülspor, farkı azaltmak için çabalasa da Gönen Gençlikspor savunması ve kalecisi, bu girişimlere geçit vermedi. Gönen Gençlikspor'un disiplini ve takım oyunu, galibiyeti getiren en önemli etkenler oldu.
Maç sonunda Gönen Gençlikspor, sahadan 3-0'lık rahat bir galibiyetle ayrılarak taraftarlarını sevince boğdu. Bu galibiyetle Gönen Gençlikspor, U12 Marmara B Grubu'nda üst sıralardaki yerini sağlamlaştırdı ve şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı. Susurluk 5 Eylülspor ise kendi sahasında puansız kalmanın üzüntüsünü yaşadı.
KARTAL OĞUZ UYGUR
Amatör Spor
Yayınlanma: 03 Haziran 2024 - 13:34
Gönen Gençlikspor Deplasmanda Kazandı
Balıkesir'de U12 Marmara B Grubu'nda heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarda Gönen Gençlikspor, deplasmanda Susurluk 5 Eylülspor ile karşı karşıya geldi.
Amatör Spor
03 Haziran 2024 - 13:34
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir