HAVRAN EMİN ERSOY’A SAHİP ÇIKTI
Resmi olmayan sonuçlara göre; Havran Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AK Parti’nin adayı Emin Ersoy %52.30 oy oranı ile zafer kazanarak yeniden belediye başkanı seçildi. Rakibi CHP adayı Levent Gökalp’i geride bırakan Ersoy 9.609 oy aldı.
EMİN ERSOY KİMDİR?
1972'de Havran'da doğan ilk ve ortaokul ile liseyi burada tamamlayan Emin Ersoy, nakliye, zeytin ve zeytinyağı ticaretiyle uğraşıyor. Havran Spor Kulüp Başkanlığı, Havran Ziraat Odası Başkanlığı, Körfez Süt Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. İki dönem üst üste genel meclis üyeliği yaptı ve 2014 Yerel Seçimleri ile Havran Belediye Başkanlığına seçildi. Emin Ersoy, evli ve iki çocuk sahibidir.
ERVANUR ÜRER ÖZDEN