Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, İvrindi ve Balya ilçelerinde 18-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında meydana gelen faili meçhul 6 motosiklet hırsızlık olayını aydınlatmak amacıyla özel bir ekip oluşturdu. Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve asayiş Timlerinden oluşan bu ekip, detaylı çalışmalar yürüterek olayı çözmeyi başardı.
Yapılan çalışmalar kapsamında, 8 ayrı noktada bulunan güvenlik kamera kayıtları (toplam 47 saat), mağdurların beyanları ve fotoğraf teşhisleri incelendi. İstihbarat çalışmaları sonucunda, motosiklet hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüphelilerin R.Ö. (19) ve H.E.Ö. (20) olduğu belirlendi.
Şüpheliler, çaldıkları motosikletlerle birlikte saklandıkları ikametgahlarında yakalandı. 31 Mayıs 2024 tarihinde adli makamlara çıkarılan R.Ö. ve H.E.Ö., tutuklanarak Kepsut L Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
HABER MERKEZİ
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662db110ce78.jpeg)
HABER MERKEZİ