Halı sahanın yanı sıra seyirci tribünü ve soyunma odaları gibi ek yapıların da hazırlıkları sürdürülüyor. Seyirci tribünlerinin modern ve konforlu bir şekilde inşa edilmesi planlanırken, soyunma odaları da sporcuların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenleniyor. Tesisin tamamlanmasıyla birlikte, bölge halkının spor yapma imkanları önemli ölçüde genişleyecek.
Belediye yetkilileri, Halı Saha inşaatının en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti. Tesisin açılmasıyla birlikte, hem amatör sporcular hem de gençler için önemli bir spor alanı oluşturulacak. Sporun teşvik edilmesi ve gençlerin fiziksel aktivitelerini artırmaları amacıyla yapılan bu yatırım, aynı zamanda ilçenin sosyal yaşamına da katkı sağlayacak.
Belediye Başkanı Önder Lapanta, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, "İvrindi Millet Bahçesi'ne kazandıracağımız bu kapalı halı saha, gençlerimizin ve sporcularımızın kullanımı için önemli bir tesis olacak. Çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz ve en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz" dedi. Başkan, ayrıca bu tür projelerin devam edeceğini ve ilçenin spor altyapısının güçlendirilmesi için çalışmaların sürdürüleceğini vurguladı.
İvrindi halkı, yeni halı saha ve tesislerin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Sporun ve fiziksel aktivitelerin yaygınlaştırılması, gençlerin sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri açısından büyük önem taşıyor. Yeni spor tesislerinin, İvrindi ilçesindeki spor kültürünü canlandırması ve gençlere ilham vermesi bekleniyor.
Projeyle ilgili gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar, yeni tesislerin açılışıyla birlikte spor etkinliklerine katılmak için sabırsızlanıyor. Belediye, halkın taleplerini dikkate alarak projeyi hızla tamamlamayı ve en yüksek standartlarda hizmet sunmayı amaçlıyor.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 - 14:42
İvrindi Millet Bahçesi'ne Yeni Halı Saha
İvrindi ilçesinde, belediye tarafından İvrindi Millet Bahçesi'ne kazandırılacak olan 50x30 metre boyutlarındaki 1500 metrekarelik kapalı halı saha inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yeni spor tesisinin inşası, ilçede spor faaliyetlerini canlandırmayı ve gençlerin spor yapma olanaklarını artırmayı hedefliyor.
Yerel
21 Mayıs 2024 - 14:42
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir