Kızıklı Er Meydanı, 8. Burhaniye Kızıklı Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne Hazır
8 Haziran 2024 Cumartesi günü Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenecek ve bu yıl 8. kez gerçekleştirilecek olan Burhaniye
Kızıklı Yağlı Pehlivan Güreşleri için hazırlıklar tamamlandı. Kızıklı Er Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan güreşler, Burhaniye Belediyesi,
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ekiplerinin ortak çalışmalarıyla güreşlere hazır hale getirildi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662cee61b51d.jpg)
Burhaniye Belediyesi, geleneksel yağlı pehlivan güreşlerini düzenleyerek kültürel mirası yaşatmaya devam ediyor. Vatandaşların büyük ilgi göstermesi beklenen güreşlerde, Türkiye'nin dört bir yanından gelen ünlü pehlivanlar kıyasıya mücadele edecek. Başpehlivan
Yusuf Can Zeybek’in yanı sıra C
engizhan Şimşek, Fatih Atlı, Osman Aynur, Ertuğrul Dağdeviren, Serhat Gökmen ve
İsmail Koç gibi isimler, er meydanında boy gösterecek.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662cef1dbef2.jpg)
Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı
Oktay Erbalaban, etkinlik alanında yapılan hazırlıkları yerinde inceledi. Güreşlerin yapılacağı çim alanlar, müsabakalara uygun hale getirilmek üzere biçilerek düzenlendi. Güreşleri izlemeye gelen vatandaşların konforu için portatif tribünler kuruldu ve gölgelikler yapıldı. Ayrıca, sporcuların hazırlık yapabilecekleri ve dinlenebilecekleri alanlar titizlikle hazırlandı.
Etkinliğe katılacak vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla, Burhaniye Belediyesi Hizmet Binası önünden Kızıklı Er Meydanı'na 8 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 10:00 ile 17:00 arasında her saat başı ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.
Burhaniye Belediyesi'nin bu önemli organizasyonu, sporun ve kültürel değerlerin yaşatılmasına katkı sağlayacak. Tüm halkımızı bu muhteşem güreş etkinliğine davet ediyoruz.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662cf2429a25.jpg)
HABER MERKEZİ