Memleket Partisi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahir Bakan, Karesi Belediye Başkan Adayı Kadir Dağlı ve İl Başkanı Sinan Diker liderliğinde Tuna Plaza'da düzenlediği basın toplantısıyla Balıkesir'in geleceğine dair vizyon projelerini tanıttı.
Memleket Partisi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahir Bakan, Karesi Belediye Başkan Adayı Kadir Dağlı ve İl Başkanı Sinan Diker liderliğinde Tuna Plaza'da düzenlediği basın toplantısıyla Balıkesir'in geleceğine dair vizyon projelerini tanıttı.
Toplantıda konuşan İl Başkanı Sinan Diker, "Dediklerimizin doğru olduğu ortaya çıktı. Bu iktidardan ve bu muhalefetten bir faydanın çıkmayacağı anlaşılmıştır" diyerek adaylarını desteklediklerini belirtti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Mahir Bakan, Balıkesir'in yerel halkının yaşam şartlarını iyileştirmek adına sürdürülebilir projelere odaklanacaklarını ve herkesin sesi olacaklarını vurguladı. Köylüden işçiye, emekçiden köylüye kadar herkesin temsilcisi olacaklarını belirtti.
Karesi Belediye Başkan Adayı Kadir Dağlı ise, parti içi bölünmelerin önüne geçmek için Memleket Partisi'nin birlik ve beraberliğini vurguladı. Projelerinin iddialı olduğunu ifade ederek, Karesi'de 17 belediye başkan adayıyla yarıştıklarını dile getirdi.
Partinin yerel seçimlerde gösterdiği performans ve aldığı destekle adaylarının belirlendiğini ifade eden Dağlı, Balıkesir'in tarım ve ticaret potansiyelini en iyi şekilde kullanacaklarını belirtti. Ayrıca, şehrin batının doğusu olarak değil, kendi kimliğiyle tanımlanması gerektiğini söyledi.
KARTAL OĞUZ UYGUR