MHP Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel'den Dünya Çevre Günü Mesajı
MHP MYK Üyesi ve
Balıkesir Milletvekili
Ekrem Gökay Yüksel,
5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, artan çevresel sorunlara dikkat çekti ve doğanın korunması için ortak hareket etmenin önemine vurgu yaptı. Yüksel, iklim değişikliği ve kirlilik gibi sorunlara karşı duyarlılığın artırılması gerektiğini belirterek, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için birlikte adım atılması gerektiğini ifade etti.
Ekrem Gökay Yüksel, mesajında dünyamızın karşı karşıya olduğu çevresel sorunların giderek arttığına dikkat çekti.
“Son yıllarda dünyamızda artan iklim değişikliği ve kirlilik gibi çevresel sorunlara karşın doğamızın değerini hatırlatmak, onu korumak için 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutluyorum” diyerek, bu önemli günün çevre bilincinin artırılması adına büyük bir fırsat olduğunu belirtti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/66604b0e6a35f.jpg)
Yüksel, doğanın korunması ve sürdürülebilirlik için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.
“Daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için birlikte atacağımız her adım, gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir dünya demek” ifadelerini kullanan Yüksel, bu konuda toplumun tüm kesimlerine çağrıda bulundu.
Yüksel, iklim değişikliği ve kirlilikle mücadelenin önemine de dikkat çekti. “
Küresel ısınma, su kaynaklarının azalması, hava kirliliği gibi sorunlarla başa çıkabilmek için ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği yapmamız gerekiyor. Gelecek nesillerin sağlıklı bir çevrede yaşayabilmesi için bugünden önlem almalıyız” diyerek, bu konuda daha aktif ve bilinçli olunması gerektiğini ifade etti.
HABER MERKEZİ