Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında "İncinebilir Yol Kullanıcılarına Yönelik" önemli bir eğitim programı gerçekleştirdi. Bu program çerçevesinde, farklı okullardan toplam 575 öğrenciye teorik ve uygulamalı trafik eğitimi verildi.
Çocuk Trafik Parkında gerçekleştirilen eğitimlere katılan okullar ve öğrenci sayıları şöyle:
Namık Kemal İlkokulu: 80 öğrenci
Hasan Basri Çantay İlkokulu: 50 öğrenci
Yedi İklim Koleji: 60 öğrenci
Fevzi Çakmak İlkokulu: 120 öğrenci
Kepsut Hacer Özer İlkokulu: 50 öğrenci
Ayrıca, okullarda düzenlenen eğitimlerde ise:
Zübeyde Hanım Anaokulu: 130 öğrenci
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi: 85 öğrenci
Eğitimler, çocukların trafik bilincini artırmak ve güvenli bir şekilde trafik kurallarına uymalarını sağlamak amacıyla teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı aktivitelerle desteklendi.
HABER MERKEZİ
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662dc6590f6f.jpeg)