Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, TKP/ML Terör Örgütü'nün sempatizanlarının ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılması ve yakalanmasına yönelik yoğun istihbari çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonucunda, Altıeylül ilçesinde sosyal medya üzerinden Silahlı Terör Örgütü Propagandası yaptığı tespit edilen bir şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi.
Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen operasyonel faaliyetler neticesinde, söz konusu şüpheli başarılı bir şekilde yakalandı ve hakkında adli işlem başlatıldı. Operasyon, jandarma birimlerinin titiz çalışması ve istihbari bilgilerin doğru değerlendirilmesiyle gerçekleştirildi.
Yakalanan şüphelinin sosyal medya üzerinden yapılan terör propagandasına yönelik detaylı soruşturma başlatıldı.
HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ