Balıkesir'de Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri coşkuyla kutlandı. İl protokolün sunumuyla düzenlenen etkinliklerde, trafik bilincinin kullanılması ve güvenli sürüş performansının kazandırılması hedeflendi.
Program kapsamındaki açılış konuşmalarıyla birlikte, trafik konusunda değişenler için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Öğrenciler arasında düzenlenen, katılan ve resimli yarışmalarda kayıtlı olanların ödülleri verildi. Yarışmalarda ortaya çıkan konan kompozisyonlar, trafikteki değişikliklerin önemi ve trafikte güvenli durumun ortaya çıkabileceğini vurgulamaktadır.
Ödül törenlerinin ayrıntıları, trafik kuralları ve güvenli sürüş konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Eğitimlerde trafik ücretleri, yol güvenliği, kavşak geçiş kuralları ve araç kullanımı gibi konular ele alındı. Öğrencilere, trafikte karşılaşabilecekleri olası durumlara nasıl tepki vermeleri gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi aktarıldı.
İLYAS EGE