Geleneksel Köy Hayrı etkinliğinde vatandaşlarla sohbet eden Vali Ustaoğlu, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Bu tür etkinliklerin toplumsal kaynaşmayı sağladığını ve kültürel değerlerin yaşatılmasına katkıda bulunduğunu belirten Vali Ustaoğlu, köy hayrının, köy halkının bir araya gelerek dayanışma içinde olmasını sağladığını ifade etti.
Etkinlikte, köy halkı tarafından hazırlanan geleneksel yemekler ikram edildi ve misafirlere sunuldu. Vali Ustaoğlu, köy kadınlarının el emeği göz nuru ile hazırladığı yemeklerin tadına bakarak, köyün zengin kültürel mirasına olan hayranlığını dile getirdi.
Vali Ustaoğlu, etkinlik sırasında köyün yaşlılarıyla da yakından ilgilendi ve onların tecrübelerinden faydalandı. Köy gençleriyle de bir araya gelen Vali Ustaoğlu, gençlerin beklentilerini ve isteklerini dinleyerek, onların daha iyi koşullarda eğitim ve iş imkanlarına kavuşmaları için çalıştıklarını belirtti.
Etkinliğin sonunda, Vali Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, köy halkıyla hatıra fotoğrafları çektirerek, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Köy hayrının ardından, Vali Ustaoğlu, bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ve Balıkesir'in tüm köylerinde benzer etkinliklere katılmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 - 12:24
Vali Ustaoğlu Geleneksel Bayat Köy Hayrı'na Katıldı
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, Altıeylül ilçesi Bayat Kırsal Mahallesi'nde düzenlenen Geleneksel Köy Hayrı'na katıldı. Etkinlikte, Vali Ustaoğlu ve eşi, mahalle sakinleri ve çevre köylerden gelen vatandaşlarla bir araya gelerek, halkın taleplerini ve sorunlarını dinledi.
Yerel
21 Mayıs 2024 - 12:24
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir