Konferans salonunda yoğun ilgiyle karşılanan Yaycı, denizcilik alanındaki deneyimlerini ve stratejik bakış açısını dinleyicilere aktardı.
"Mavi Vatan" kavramının önemine dikkat çeken Yaycı, Türkiye'nin deniz hakları ve çıkarlarının korunmasının milli bir mesele olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin çevresindeki denizlerdeki gelişmeler ve bunların ülke güvenliği üzerindeki etkileri üzerinde durdu.
Vali İsmail Ustaoğlu, konferansın ardından Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek, kendisine çiçek takdim etti.
Vali Ustaoğlu, "Cihat Yaycı gibi değerli bir ismi üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu tür etkinlikler, gençlerimize ve akademik camiamıza büyük katkı sağlıyor" dedi. Etkinlik, öğrenciler ve akademisyenler tarafından ilgiyle takip edildi. konferans sonrasında katılımcılar, Doç. Dr. Yaycı ile sohbet etme ve görüşlerini paylaşma fırsatı buldu. HABER MERKEZİ
Vali Ustaoğlu, "Cihat Yaycı gibi değerli bir ismi üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu tür etkinlikler, gençlerimize ve akademik camiamıza büyük katkı sağlıyor" dedi. Etkinlik, öğrenciler ve akademisyenler tarafından ilgiyle takip edildi. konferans sonrasında katılımcılar, Doç. Dr. Yaycı ile sohbet etme ve görüşlerini paylaşma fırsatı buldu. HABER MERKEZİ