Vekil Canbey, Türk Kızılay’ın 156. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
AK Parti
Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Dr. Mustafa Canbey, Türk Kızılay’ın 156. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Dr. Mustafa Canbey, yaptığı açıklamada, Türk Kızılay’ının zor zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğuna vurgu yaptı. Canbey,
“Zor zamanlarda güven kapısı olarak ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Türk Kızılay’ımızın kuruluşunun 156. yıl dönümü kutlu olsun,” dedi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/666821d73aa0d.jpg)
Dr. Canbey, Türk Kızılay’ının 1868 yılında kurulmasından bu yana, sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde de ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattığını belirtti. Kızılay’ın, afet zamanlarında, sağlık hizmetlerinde, kan bağışlarında ve sosyal yardımlarda gösterdiği üstün çabalarla toplumun her kesimine umut olduğunu ifade etti.
“Kızılay, deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde ve insan eliyle meydana gelen krizlerde, hızla harekete geçerek mağdurlara yardım eli uzatıyor. Kan bağışları ile hayat kurtarıyor, sağlık hizmetleri ile hastalara şifa oluyor. Sosyal yardımlarla, ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyor,” diyen Canbey, Kızılay’ın çalışmalarının önemine dikkat çekti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/666821b2c62db.jpg)
Dr. Canbey, Türk Kızılay’ının uluslararası alanda da önemli bir rol oynadığını belirterek, kuruluşun dünyanın dört bir yanındaki insani yardım faaliyetlerinde aktif olduğunu söyledi.
“Türk Kızılay’ı, savaş, göç ve yoksulluk gibi sebeplerle zor durumda olan milyonlarca insana yardım eli uzatıyor. Bu çalışmalar, Türkiye’nin dünyadaki saygınlığını da artırıyor,” dedi.
Türk Kızılay’ının bugünkü başarısının ardında, kuruma gönül vermiş binlerce çalışan ve gönüllünün bulunduğunu ifade eden Canbey,
“Bu vesileyle, Türk Kızılay’ına emek veren, gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Onların özverili çalışmaları sayesinde, Kızılay bugün bu noktaya geldi. Nice yıllar boyunca bu değerli hizmetlerin devamını diliyorum,” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ