Vekil Ok'tan Dünya Çevre Günü Mesajı
Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Ak Parti
Balıkesir Milletvekili
İsmail Ok, çevrenin korunmasının önemine vurgu yaparak, gelecek nesillere daha yaşanabilir ve sağlıklı bir dünya bırakmak için birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Ok,
“Yaşanabilir, temiz ve sağlıklı bir dünya için tabiatın kıymetini bilmeli ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakabilmek için el ele vermeliyiz. Daha yaşanabilir ve yeşil bir dünya mümkün. Dünya Çevre Günü kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.
İsmail Ok, açıklamasında doğanın korunmasının, sağlıklı bir çevre için elzem olduğunu belirtti.
“Doğanın bize sunduğu kaynaklar sınırlı ve biz bu kaynakları sürdürülebilir bir şekilde kullanmak zorundayız. Tabiatın kıymetini bilmek, hem bugünün hem de yarının en önemli sorumluluklarından biridir” dedi. Ok, doğanın korunması için her bireyin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğine dikkat çekti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6660365f20260.jpg)
Milletvekili Ok, açıklamasında gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmanın önemine de değindi. “
Çocuklarımıza ve torunlarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çevremizi korumalıyız. Bu, hepimizin ortak sorumluluğudur. Sadece bugünü değil, geleceği de düşünerek hareket etmeliyiz” dedi. Ok, çevre bilincinin artırılması ve sürdürülebilirlik konusunda farkındalığın önemini vurguladı.
İsmail Ok, açıklamasında çevre sorunlarının çözümü için toplumsal birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.
“Daha temiz, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya için el ele vermeliyiz. Toplumun her kesimi, bu konuda ortak hareket etmeli ve üzerine düşeni yapmalıdır” dedi. Ok, çevre sorunlarının sadece bireysel çabalarla değil, toplumsal ve küresel işbirlikleri ile çözülebileceğini belirtti.
HABER MERKEZİ