Balıkesir U11 Merkez C Grubu karşılaşmaları, futbolseverlere heyecan dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Bu haftaki maçta, 2008 Yenimahallespor, Karaağaçspor’a karşı 12-1’lik farklı bir galibiyet elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Maçın başlama düdüğüyle birlikte 2008 Yenimahallespor, üstün bir performans sergileyerek oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. İlk dakikalardan itibaren rakip kalede baskı kuran Yenimahallespor, kısa sürede gol perdesini aralayarak 1-0 öne geçti. Bu golün ardından hız kesmeyen ekip, üst üste bulduğu gollerle skoru hızla artırdı.
İlk yarının ortalarına doğru Yenimahallespor, skoru 5-0’a getirerek büyük bir üstünlük sağladı. Karaağaçspor ise bu baskı karşısında zor anlar yaşadı ve savunmada çözüm bulmakta zorlandı. İlk yarının sonlarına doğru, Karaağaçspor geliştirdiği nadir ataklardan birinde golü bularak durumu 5-1 yaptı. Ancak bu gol, Yenimahallespor’un üstünlüğünü azaltmaya yetmedi ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.
İkinci yarıya da hızlı başlayan 2008 Yenimahallespor, oyunun temposunu düşürmeden ataklarına devam etti. Maçın 40. dakikasında skoru 8-1’e getiren ekip, oyunun kontrolünü tamamen elinde tuttu. Karaağaçspor, farkı azaltmak için çaba gösterse de, Yenimahallespor’un güçlü savunması ve etkili hücumları karşısında başarılı olamadı.
Maçın son bölümlerinde de üstünlüğünü sürdüren 2008 Yenimahallespor, arka arkaya bulduğu gollerle skoru 12-1’e taşıdı. Karaağaçspor, kalan dakikalarda direnç göstermeye çalışsa da, rakibinin baskılı oyununa karşı koyamadı ve karşılaşma bu skorla sona erdi.
İLYAS EGE
İLYAS EGE