Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dün sabah İl Merkezi genelinde faaliyet gösteren çeşitli esnaf ve sanatkar odalarını ziyaret ederek, esnafın taleplerini dinledi. Ziyaret kapsamında Balıkesir Ayakkabıcı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Balıkesir Camcılar ve Fotografçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Berberler ve Kuaförler Odası, Çerçici Manifaturacı ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası, Balıkesir Lokantacılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret eden Başkan Yılmaz, esnafın sektörel ihtiyaçlarına yönelik talepleri doğrudan dinleyerek çözüm önerilerini değerlendirdi.
Şehirdeki ticaretin gelişimi ve esnafın karşılaştığı sorunların çözümüne odaklanan Başkan Yılmaz, esnafın güçlendirilmesi ve iş yapma koşullarının iyileştirilmesi adına yapılan bu tür ziyaretlerin önemine vurgu yaparak, işbirliği ve dayanışma içinde olacaklarını belirtti.
Ziyaretler sırasında esnaf temsilcileri, sektörel konularda karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini Başkan Yılmaz'a ileterek, yerel ticaretin daha sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlama amacını taşıdılar. Başkan Yılmaz, bu tür etkileşimlerin şehirdeki esnafın ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılmasına ve çözüme kavuşturulmasına önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.
HABER MERKEZİ
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/01/65b386c0812c4.jpg)
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/01/65b386a5230c1.jpg)
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/01/65b386d29e1e0.jpg)