Törende konuşan Vali Ustaoğlu, engelli vatandaşların spora daha fazla katılımını sağlamayı amaçlayan projenin önemine vurgu yaptı.
Vali Ustaoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Engelli kardeşlerimizin spor yapmalarını teşvik etmek ve desteklemek amacıyla başlatılan Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi kapsamında bugün malzeme dağıtım törenini gerçekleştiriyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin alacağı hizmetler sonrasında birçok engelli spor dalında ve ampute takımlarda ilimizden başarılı sporcularımız çıkacaktır.”
Törende engelli sporculara çeşitli spor malzemeleri dağıtıldı. Engelli sporcular, kendilerine sağlanan destekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, spor yapmanın kendileri için büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu belirttiler.
Projeden faydalanan engelli sporcuların, aldıkları malzemelerle daha fazla spor yaparak başarılı olmaları hedefleniyor. Sporun engel tanımadığını gösteren bu proje, engelli bireylerin topluma daha fazla katılımını ve sosyal hayata entegrasyonunu sağlamayı amaçlıyor.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 15 Mayıs 2024 - 16:22
Balıkesir'de "Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi" Malzeme Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi kapsamında düzenlenen malzeme dağıtım törenine katıldı.
Yerel
15 Mayıs 2024 - 16:22
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir