Şamlı Köy Hayrı, köy halkının birlik ve beraberliğini pekiştirdiği, geleneksel değerlerin yaşatıldığı önemli bir etkinlik olarak her yıl düzenleniyor. Vali Ustaoğlu, köy sakinleriyle birlikte geleneksel oyunlara katılarak, köydeki dayanışma ruhunu yakından deneyimledi.
Vali Ustaoğlu'nun katılımıyla renklenen Köy Hayrı'nda, halk oyunları gösterileri, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ayrıca, köyde yetişen ürünlerin sergilendiği bir pazar da kurularak, katılımcılar tarafından ilgi gördü.
Vali Ustaoğlu, Şamlı Köy Hayrı'nın köy kültürünün ve birlik beraberliğin güzel bir örneği olduğunu belirterek, köylülere bu tür etkinliklerin devamını sağlamaları çağrısında bulundu. Hayra katılanlar ise Vali Ustaoğlu'nun ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür etti.
Anneler Günü'nü de unutmayan Vali Ustaoğlu, köy halkının annelerini özel hissettirmek adına çiçekler vererek, annelerin gününü kutladı. Bu tür etkinliklerin köylerdeki sosyal hayata katkı sağladığı ve geleneksel değerlerin yaşatılmasına destek olduğu belirtildi.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 13:42
Balıkesir Valisi Şamlı Köy Hayrı'nda Anneler Günü'nü Kutladı
Karesi ilçesi Şamlı kırsal mahallesinde düzenlenen Köy Hayrı’na katılarak vatandaşlar ile bir araya gelen Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, etkinlik kapsamında Anneler Günü’nü de kutladı. Vali Ustaoğlu, köy halkıyla bir araya gelerek annelerin önemine vurgu yaptı ve günün anısına çiçek takdim etti.
Yerel
13 Mayıs 2024 - 13:42
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir