Vali Ustaoğlu, Kaymakam Arslanbaş ve Başkan Akbıyık, Armutalan Köy Hayrı'na katılarak köylülerle bir araya geldi. Heyet, vatandaşlarla sohbet ederek, hayırlı ve bereketli bir etkinlik geçirmelerini diledi.
Geleneksel Armutalan Köy Hayrı'nda, geleneksel oyunlar, yarışmalar ve halk oyunları gösterileri düzenlendi. Ayrıca, köyde yetişen ürünlerin sergilendiği bir pazar da kuruldu. Etkinlik, köydeki sosyal ve kültürel hayatın canlılığını ortaya koydu.
Vali Ustaoğlu, Katıldığı köy hayırlarının köylerdeki birlik ve beraberliği pekiştirdiğini belirterek, bu tür etkinliklerin devamını sağlamak adına destek olacaklarını ifade etti.
Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ise köy hayırlarının geleneksel kültürün yaşatılmasında önemli birer simge olduğunu vurgulayarak, köylülerin bu tür etkinliklere sahip çıkmasının önemine değindi.
Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık da Armutalan Köy Hayrı'nın köy halkı için önemli bir birliktelik ve dayanışma örneği olduğunu belirterek, köy sakinlerine teşekkür etti. Heyet, köy hayrının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek etkinlikten ayrıldı.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 13:34
16. Geleneksel Armutalan Köy Hayrı Coşkuyla Gerçekleşti
Karesi ilçesinde Armutalan kırsal mahallesinde 16. Geleneksel Armutalan Köy Hayrı düzenlendi. Köy halkının bir araya gelerek dayanışma ve yardımlaşma kültürünü pekiştirdiği etkinliğe, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık da katıldı.
Yerel
13 Mayıs 2024 - 13:34
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir