Balıkesir'de U12 Marmara A Grubu'nda heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarda Bandırmagücü SK, kendi sahasında Çelikspor'u ağırladı. Bandırmagücü SK, üstün bir performans sergileyerek sahadan 4-0'lık net bir galibiyetle ayrıldı ve 3 puanı hanesine yazdırdı.
Maçın başlangıcından itibaren oyunun kontrolünü elinde tutan Bandırmagücü SK, rakibine karşı üstün bir oyun sergiledi. İlk dakikalardan itibaren baskılı bir oyun ortaya koyan ev sahibi ekip, 10. dakikada geliştirdiği atakta golü buldu. Sağ kanattan yapılan etkili ortayı iyi takip eden genç forvet, düzgün bir vuruşla topu ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.
Golün ardından moral bulan Bandırmagücü SK, ataklarına hız kesmeden devam etti. Maçın 25. dakikasında, ceza sahası dışında kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen yetenekli orta saha oyuncusu, mükemmel bir vuruşla skoru 2-0 yaptı. Bu gol, taraftarların büyük coşkuyla kutladığı anlardan biri oldu.
İlk yarının sonlarına doğru, Bandırmagücü SK'nin baskısı devam etti ve 38. dakikada bir gol daha geldi. Sol kanattan yapılan hızlı bir atakta, ceza sahası içinde topla buluşan oyuncu, kaleciyi geçerek topu boş kaleye gönderdi ve ilk yarının skorunu 3-0 olarak belirledi.
İkinci yarıya da hızlı başlayan Bandırmagücü SK, oyunun temposunu düşürmeden rakip kalede tehlikeli pozisyonlar yaratmaya devam etti. Maçın 50. dakikasında, sağ kanattan gelişen bir atakta ceza sahası içinde topla buluşan forvet, sert bir vuruşla topu ağlarla buluşturarak skoru 4-0’a getirdi.
Maçın kalan dakikalarında Çelikspor, farkı azaltmak için çabalasa da Bandırmagücü SK savunması ve kalecisi, bu girişimlere geçit vermedi. Maç sonunda Bandırmagücü SK, sahadan 4-0'lık rahat bir galibiyetle ayrılarak taraftarlarını sevince boğdu.
Bu galibiyetle Bandırmagücü SK, U12 Marmara A Grubu'nda üst sıralardaki yerini sağlamlaştırdı ve şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı. Çelikspor ise deplasmandan puansız dönmenin üzüntüsünü yaşadı.
KARTAL OĞUZ UYGUR
Amatör Spor
Yayınlanma: 03 Haziran 2024 - 13:18
Bandırmagücü SK 3 Puanı 4 Golle Kazandı
Balıkesir'de U12 Marmara A Grubu'nda heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmalarda Bandırmagücü SK, kendi sahasında Çelikspor'u ağırladı.
Amatör Spor
03 Haziran 2024 - 13:18
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir