Balıkesir’de U17 Play-Off B Grubu karşılaşmaları geçtiğimiz gün oynanan maçlarla devam etti. Balıkesir Gençlikspor ile 1966 Edremitspor arasındaki çekişmeli mücadele, Edremitspor’un 4-2'lik galibiyetiyle sonuçlandı.
Maçın ilk dakikalarından itibaren iki takım da sahada üstünlük kurmak için büyük bir mücadele sergiledi. 1966 Edremitspor, hızlı başladığı maçta erken bulduğu gollerle 2-0 öne geçti. Balıkesir Gençlikspor ise bu gollere yanıt vermekte gecikmedi ve skoru 2-1'e getirdi. İlk yarı bu sonuçla tamamlanırken, ikinci yarıda heyecan doruk noktasına ulaştı.
İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren Edremitspor, arka arkaya bulduğu gollerle skoru 4-1'e taşıdı. Balıkesir Gençlikspor, maçın son dakikalarında bir gol daha bulsa da, bu gol mağlubiyeti önlemeye yetmedi ve karşılaşma 4-2 Edremitspor’un üstünlüğüyle sona erdi.
Bu galibiyetle birlikte 1966 Edremitspor, U17 Play-Off B Grubu’nda önemli bir deplasman galibiyeti elde etti. Takım, Play-Off mücadelesinde üst sıralara tırmanma hedefinde büyük bir adım atmış oldu.
Balıkesir futbol camiası, U17 Play-Off maçlarına büyük ilgi göstermeye devam ediyor. Edremitspor’un deplasmanda kazandığı bu önemli galibiyet, taraftarlarına büyük bir sevinç yaşattı. U17 Play-Off B Grubu’nda rekabetin giderek arttığı bu dönemde, önümüzdeki maçlar büyük bir heyecanla bekleniyor.
İLYAS EGE
İLYAS EGE