Geleneksel İvrindi Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin 21.si Tamamlandı
Bu yıl 21.'si düzenlenen
Geleneksel İvrindi Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri, yoğun katılım ve büyük coşkuyla tamamlandı. İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta'nın önderliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye'nin dört bir yanından gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662d898a8a16.jpg)
Başpehlivanlık final müsabakasında,
Yusuf Can Zeybek ile Süleyman Başar karşı karşıya geldi. Zorlu geçen mücadelenin sonunda galip gelen
Yusuf Can Zeybek, 21. Geleneksel İvrindi Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı oldu. İkinciliği Süleyman Başar elde ederken, üçüncülüğü Hasan Cengiz ve Nedim Güler paylaştı.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662d8b378179.jpg)
İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta, güreşlerin ardından yaptığı açıklamada,
"Bu yıl 21.'sini gerçekleştirdiğimiz Geleneksel İvrindi Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri'ni tamamladık. Başpehlivanlık final müsabakasında Yusuf Can Zeybek, Süleyman Başar ile karşılaşarak galip gelen Yusuf Can Zeybek başta olmak üzere kol bağlayan tüm başpehlivanlarımızı ve güreşçilerimizi katılımlarından ve mücadelelerinden dolayı kutluyoruz." dedi.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6662d8c41697d.jpg)
Başkan Lapanta, ata sporuna maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek, alanın hazırlanmasında emeği geçenlere minnettar olduğunu belirtti. "
Yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyor, gelecekte de nice yağlı pehlivan güreşleri etkinliklerinde buluşmayı ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Geleneksel İvrindi Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin bu yılki sonuçları şöyle:
- Yusuf Can Zeybek
- Süleyman Başar
- Hasan Cengiz ve Nedim Güler
Başkan Lapanta, pehlivanları tek tek kutlayarak, başarılarının devamını diledi. İvrindi'nin geleneksel spor etkinlikleri arasında önemli bir yere sahip olan yağlı pehlivan güreşleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir ilgiyle izlendi ve coşkuyla tamamlandı.
HABER MERKEZİ