Manyas Belediye Başkanı Ahmet Duru Mazbatasını Geçte Olsa Aldı
Manyas'ın CHP'li Belediye Başkanı
Ahmet Duru, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) itirazları reddetmesinin ardından mazbatasını alarak görevine başladı.
31 Mart yerel seçimlerinde 6 bin 101 oy alarak zafer kazanan CHP adayı Ahmet Duru'ya karşılık, AK Parti adayı İbrahim Koman 5 bin 758 oy almıştı.
AK Parti, geçersiz 763 oyun yeniden sayılması talebiyle İlçe Seçim Kurulu'na itiraz etmiş, ancak bu itiraz reddedilmişti. AK Parti daha sonra İl Seçim Kurulu'na ve son olarak Yüksek Seçim Kurulu'na başvurmuştu.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/04/661e775d9010c.jpg)
YSK, yapılan itirazları değerlendirerek mazbatanın CHP adayı
Ahmet Duru'ya verilmesine karar verdi.
Başkan Duru, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,
"Bugün mazbatamızı alırken yanımızda olan, olamayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Daha güzel bir Manyas için yola çıktık ve bu yolculukta, destekleriniz benim için çok değerli. Sizlerle birlikte nice güzel projelere imza atacağımıza inancım tam. EL ELE HEP BİRLİKTE çıktığımız bu yolda hepinize çok minnettarım sevgilerimle." ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ