Sındırgı'da Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Etkinlikleri Coşkuyla Başladı
Sındırgı Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Etkinlikleri” açılış programını büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Programa Kaymakam
Didem Dinç Özay, Belediye Başkan Vekili K
enan Gümüş, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Sönmez ve
Muhammet Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü
Muzaffer Çakır ve İlçe
Halk Eğitim Müdürü
Sabahattin Altıntaş ile birlikte katıldı.
Açılış programı, Halk Eğitimi Merkezi’nin kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği bir etkinlikle başladı. Kursiyerler ve öğretmenler tarafından hazırlanan el sanatları, resimler ve çeşitli zanaat eserleri büyük beğeni topladı. Sergideki her bir ürün, kursiyerlerin yıl boyunca gösterdikleri çabanın ve öğrenme sürecindeki azimlerinin birer yansıması olarak öne çıktı.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/665f14de8ff45.jpg)
Kaymakam Didem Dinç Özay, açılışta yaptığı konuşmada, “
Halk Eğitimi Merkezi’nin sunduğu bu değerli eğitim fırsatları, bireylerin kişisel gelişimlerini desteklemekte ve toplumumuzun kültürel zenginliğine katkı sağlamaktadır. Emeği geçen tüm kursiyerlere ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkan Vekili Kenan Gümüş ise,
“Sındırgı Belediyesi olarak, halk eğitiminin önemine inanıyor ve bu tür etkinliklerle kursiyerlerimizin çalışmalarını destekliyoruz. El emeği ürünlerin sergilendiği bu etkinlik, halkımızın yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyması için önemli bir platform sağlıyor” ifadelerini kullandı.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/665f14f4b6784.jpg)
Etkinlikte, kursiyerlerin hazırladığı eserlerin sergilenmesinin yanı sıra, yıl boyunca düzenlenen kursların başarıları ve kazanımları da vurgulandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Çakır ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Sabahattin Altıntaş, konuşmalarında, Halk Eğitimi Merkezi'nin sunduğu kursların ilçe halkına kattığı değerlerden ve bu kursların bireylerin hayatlarında yarattığı olumlu etkilerden bahsettiler. Özellikle kadınlar ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslar sayesinde, birçok kişi yeni beceriler edinerek hem kişisel hem de mesleki anlamda gelişim gösterdi.
Etkinlik süresince sergiyi gezen misafirler, kursiyerlerin titizlikle hazırladığı ürünleri yakından inceleme fırsatı buldu. El sanatlarından dokuma işlerine, resimlerden ahşap oymacılığına kadar geniş bir yelpazede sergilenen eserler, ziyaretçilerden tam not aldı. Sergiyi gezen protokol üyeleri, kursiyerlerle sohbet ederek onların çalışmalarını takdir etti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/665f1508a4794.jpg)
Sındırgı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün düzenlediği yıl sonu etkinliklerine katılım gösteren ve desteklerini esirgemeyen tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Bu sergideki el emeği, göz nuru ürünlere zamanını harcayıp emek veren kursiyerlerimize ve öğretmenlerimize ayrıca minnettarız. Halkımızın bu tür etkinliklere olan ilgisi bizleri motive ediyor ve gelecekte daha fazla etkinlik düzenlemek için teşvik ediyor" ifadelerine yer verildi.
Etkinlik, ilçe halkının büyük ilgisiyle karşılandı ve sergi, belirlenen süre boyunca ziyaretçilere açık kalacak. Serginin ardından çeşitli atölye çalışmaları ve gösterilerle devam edecek olan yıl sonu etkinlikleri, Sındırgı’da hayat boyu öğrenmenin önemini bir kez daha gözler önüne serecek.
İLYAS EGE