Susurluk'ta Hayat Boyu Öğrenme Haftası Coşkuyla Kutlandı
Susurluk Belediyesi,
1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Kaymakam
Muammer Köken, Belediye Başkan Yardımcısı
Taylan Akoğlan ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler, halk oyunları gösterisi ve sergi açılışı ile başladı.
Etkinlikler,
Susurluk Halk Eğitim Merkezi önünde düzenlenen halk oyunları gösterisi ile start aldı. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği gösterilerde, yerel folklor ekipleri birbirinden güzel performanslar sergiledi. Renkli kostümler içinde sahne alan ekipler, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.
Gösterilerin ardından, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan serginin açılışı yapıldı. Sergide, Susurluk Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen kurslarda yapılan el sanatları, resimler ve çeşitli zanaat eserleri yer aldı. Kaymakam
Muammer Köken ve Belediye Başkan Yardımcısı Taylan Akoğlan, açılış kurdelesini keserek sergiyi gezdi ve kursiyerlerin çalışmalarını inceledi.
Kaymakam Muammer Köken, yaptığı konuşmada, “
Hayat boyu öğrenme, bireylerin sürekli gelişimini ve topluma katılımını destekleyen önemli bir süreçtir. Bu tür etkinlikler, hem kursiyerlerimizin emeklerini sergilemesi hem de halkımızın bu çalışmalar hakkında bilgi sahibi olması açısından büyük önem taşıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı
Taylan Akoğlan ise,
“Susurluk Belediyesi olarak, hayat boyu öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak ve desteklemek adına bu tür etkinliklere her zaman öncülük etmeye devam edeceğiz. Halkımızın ilgisi ve katılımı bizleri motive ediyor” ifadelerini kullandı.
Etkinlikler boyunca sergilenen eserler, ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Kursiyerler, çalışmalarını sergileme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını belirtirken, ziyaretçiler de el emeği göz nuru eserleri yakından inceleyerek keyifli vakit geçirdi.
HABER MERKEZİ