Vali Ustaoğlu, atölye ziyareti sırasında sabun üretim süreçleri hakkında detaylı bilgi aldı. Havran Belediyesi yetkilileri, geleneksel yöntemlerle üretilen zeytinyağı sabunlarının hem bölge ekonomisine hem de kültürel mirasa katkı sağladığını belirtti. Atölyenin, yerel halk için istihdam oluşturduğu ve bölgedeki kadınların ekonomik olarak güçlenmesine katkı sunduğu vurgulandı.
Vali Ustaoğlu, Sabunhane’de üretilen sabunların kalitesinden ve üretim sürecinin doğallığından etkilendiğini ifade etti. "Bu tür projeler, hem yerel ekonomiyi canlandırmak hem de kültürel değerlerimizi yaşatmak açısından büyük önem taşıyor," dedi. Ayrıca, Sabunhane’nin sürdürülebilir bir işletme olması için gerekli desteğin sağlanacağına dair söz verdi.
Ziyaret sırasında, Vali Ustaoğlu'na Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı yetkilileri eşlik etti. Başkan Ersoy, Sabunhane projesinin bölge halkı için önemine dikkat çekerek, desteklerinden dolayı Vali Ustaoğlu'na ve Kalkınma Ajansı'na teşekkür etti.
Ziyaretin sonunda, Vali Ustaoğlu atölyede çalışanlarla sohbet ederek onların taleplerini dinledi. Çalışanlar, Vali Ustaoğlu'nun ilgisinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler ve projeye olan desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.
Vali Ustaoğlu'nun Sabunhane ziyareti, yerel halk tarafından da takdirle karşılandı ve projenin geleceği için umut verici olarak değerlendirildi.
HABER MERKEZİ
Ekonomi
Yayınlanma: 10 Haziran 2024 - 11:30
Vali Ustaoğlu'ndan Sabunhane'ye Ziyaret
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen Havran Belediyesi’ne ait Sabunhane / Geleneksel Zeytinyağı Sabun Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.
Ekonomi
10 Haziran 2024 - 11:30
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir