Balıkesir Haziran Ayına Hareketli Girdi
Balıkesir, Haziran ayının gelmesiyle birlikte hareketli günler yaşamaya başladı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte insanlar kendilerini sokaklara atıyor. Şehrin dört bir yanında sabahın erken saatlerinden itibaren büyük bir canlılık gözlemleniyor.
Sabah saatlerinde sokaklar, parklar ve meydanlar insanlarla dolup taşıyor. Özellikle park ve bahçelerde bulunan bankların hepsi dolu. Vatandaşlar, güneşin ilk ışıklarıyla birlikte güzel ama sıcak bir güne merhaba dedi. Çocuklar oyun oynarken, yetişkinler sabah yürüyüşü yaparak veya bir bankta oturup kahvaltılarını yaparak güne başlıyor.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/665d68b361ba0.jpeg)
Sıcak hava, sadece şehir merkezini değil, sahil bölgelerini de etkisi altına aldı. Özellikle hafta sonları Balıkesir’in sahil bölgeleri, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Plajlarda güneşlenen ve denize giren insanlarla dolup taşıyor. Sahil kenarındaki restoranlar ve kafeler de yoğun bir şekilde hizmet veriyor.
Meteoroloji yetkilileri, önümüzdeki günlerde sıcaklıkların daha da artacağını ve bu nedenle vatandaşların güneşten korunmaları gerektiğini belirtiyor. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için özellikle öğle saatlerinde dışarıda uzun süre kalmamak ve bol su tüketmek öneriliyor.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/665d68c0b8b37.jpeg)
İLYAS EGE